ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8089319
*
nr 808 9319
Spegel
Empirestil, höjd: 132
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2013
kl 19:12:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 22:07:42
1
450 kr
15/2 14:23:54
2
450 kr
17/2 11:02:20
3
800 kr
17/2 19:47:04
4
900 kr
17/2 21:04:35
5
1.000 kr
18/2 08:54:47
4
1.300 kr
18/2 17:55:31
5
1.200 kr
18/2 17:56:48
5
1.400 kr
18/2 18:09:33
4
1.600 kr
18/2 18:25:35
5
1.600 kr
18/2 18:26:45
5
1.700 kr
18/2 18:50:38
4
1.900 kr
18/2 18:50:55
6
2.000 kr
18/2 18:53:00
4
2.200 kr
18/2 18:56:41
6
2.400 kr
18/2 19:07:06
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3416 Spegel
Nyrokoko, 71x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:38
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59
*
Spegel
nr 808 9319
Spegel
Empirestil, höjd: 132
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 22:07:42 | 1 | 450 kr |
15/2 14:23:54 | 2 | 450 kr |
17/2 11:02:20 | 3 | 800 kr |
17/2 19:47:04 | 4 | 900 kr |
17/2 21:04:35 | 5 | 1.000 kr |
18/2 08:54:47 | 4 | 1.300 kr |
18/2 17:55:31 | 5 | 1.200 kr |
18/2 17:56:48 | 5 | 1.400 kr |
18/2 18:09:33 | 4 | 1.600 kr |
18/2 18:25:35 | 5 | 1.600 kr |
18/2 18:26:45 | 5 | 1.700 kr |
18/2 18:50:38 | 4 | 1.900 kr |
18/2 18:50:55 | 6 | 2.000 kr |
18/2 18:53:00 | 4 | 2.200 kr |
18/2 18:56:41 | 6 | 2.400 kr |
18/2 19:07:06 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3416 Spegel
Nyrokoko, 71x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:38
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45 -
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59